Catering dietetyczny Bielsko-Biała

Jest wiele osób, które z różnych powodów nie mogą dalej odżywiać się w taki sposób, w jaki to robiły wcześniej. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają bardzo różne. Niekiedy są to choroby, które nam dokuczają. Innym razem mamy do czynienia z osobami, które pragną zmienić swoją sylwetkę. Za każdym jednak razem dobór odpowiedniej diety należy pozostawić dietetykowi.

Jak wygląda rozpisana dieta?

Jeśli wydaje Ci się, że rozpisanie diety, to uwzględnienie w niej tylko ilości potrzebnego białka, węglowodanów i tłuszczy, to jesteś w błędzie. Gdyby tak właśnie było, to właściwie każdy z nas potrafiły dietę ułożyć sobie samodzielnie. Tymczasem ułożenie diety, to dokładna analiza stanu zdrowia i predyspozycji organizmu. Dopiero po tym następuje ustalenie, w jakich proporcjach składniki mają być do organizmu dostarczone. Co więcej, równie ważne, a może nawet ważniejsze jest, ustalenie źródeł, z jakich mogą one pochodzić. Jak się więc okazuje, to wcale nie jest takie łatwe. Kolejnym krokiem w układaniu diety jest wskazanie produktów dozwolonych oraz produktów zakazanych. A na koniec pozostaje jeszcze połączyć je w zbilansowane posiłki.

 

 

Kto powinien ułożyć dietę?

Oczywiście doświadczony i odpowiednio wykształcony dietetyk, ja oferuję swoje usługi w Bielsku-Białej i online jest natomiast miastem, gdzie taką osobę znajdziemy. Po kilku konsultacjach będziemy mieć pewność, że utrzymamy nie tylko wytyczne, ale też konkretne propozycje menu, aby posiłki były urozmaicone i nam się nudziły. A później pozostanie nam już tylko tego wszystkiego przestrzegać.

Gotowanie zgodnie z dietą

Jeśli chcemy, aby dieta była skuteczna, musimy restrykcyjnie jej przestrzegać. Pierwsza rzecz, jaka więc nas czeka, to dokładne zaplanowanie produktów. W diecie nie ma miejsca na kompromisy. Jeśli jakiegoś składnika nam braknie, to możemy zastąpić go jedynie takim, który został podany przez dietetyka jako zamiennik. Jeśli zamiennika nie mamy, nie wolno nam samodzielnie go wymyślać. Możemy wtedy zaburzyć równowagę składników odżywczych, lub znacznie ograniczyć zdolność ich wchłaniania przez organizm. Jak więc widać,stosowanie takiej diety bywa bardzo pracochłonnej i czasochłonne.

Można łatwiej – catering dietetyczny

Jeśli masz już rozpisaną dietę, ale przygotowywanie posiłków doprowadza Cię do szału lub po prostu nie masz na to czasu, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie staje się catering dietetyczny. Najczęściej słowo catering kojarzy się nam z tradycyjnymi daniami dostarczanymi na imprezy. W praktyce jednak catering dietetyczny to także usługa skierowana do osób, które są na specjalistycznej diecie. Taką usługę można zamówić na wybrany okres czasu. Firmie cateringowej dostarcza się tylko wytyczne, które pochodzą od dietetyka. Reszta już nie musi nas interesować. W takiej sytuacji nie musimy robić zakupów, ani tym bardziej stać wiele godzin i przygotowywać posiłki. Firma cateringowa z Bielska-Białej każdego dnia będzie na bieżąco jest dla nas robić i przywozić pod wskazany adres. W takiej sytuacji utrzymanie diety staje się naprawdę o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. A wtedy i o efekty jej stosowania jest dużo łatwiej.

 

Jako dietetyk pracujący w Bielsku-Białej i online oferuję indywidualne ułożenie diety,a  dla osób, które nie mają czasu na gotowanie, pomogę dobrać odpowiedni catering dietetyczny w Bielsku-Białej.